Jakie typy świetlików dachowych wyróżniamy?
Wielkopowierzchniowe budowle najczęściej utożsamiane są z solidnym dachem, przez który nie dostają się promienie słoneczne. W sklepach może mieć to za zadanie zaburzenie percepcji klienta podczas robienia zakupów, aby nie orientował się, ile czasu już upłynęło na wizycie w obiekcie. Jednak w niektórych budynkach montuje się świetliki dachowe, które mogą przybrać różne kształty oraz rozmiary.
Po co montuje się świetliki dachowe?
Żeby dostarczyć do pomieszczenia więcej światła, montuje się w dachu specjalne świetliki. Wpadające przez nie promienie słoneczne powodują, że wewnątrz jest o wiele jaśniej. Sprzyja to lepszemu samopoczuciu, a także może wpływać na ograniczenie rachunków za prąd, ponieważ nie ma potrzeby doświetlania pomieszczenia popołudniami, kiedy słońce powoli znika za horyzontem.
Dostarczone promienie słoneczne zdecydowanie pozytywnie wpływają także na zdrowie psychiczne lokatorów lub pracowników. Badania naukowe jednoznacznie mówią, że dostarczenie większej ilości promieni słonecznych do organizmu człowieka wpływa na niego korzystnie.
Jakie są typy świetlików dachowych?
Najpopularniejszym typem świetlików dachowych są łukowe. Montuje się na całym dachu. Szczególnie użyteczne są przy doświetlaniu hal produkcyjnych, zakładów rolniczych oraz innych wielkopowierzchniowych budynków. Często montowane są także świetliki z funkcją przewietrzania. Mają uchylne elementy, co dodatkowo pozwala na poprawę wentylacji w pomieszczeniu.
Innym typem świetlików dachowych są kopułkowe. Montuje się je w budynkach o nowoczesnym wyglądzie. Zapewniają one optymalne doświetlenie punktowe.
Gdzie można używać świetlików dachowych?
Ze świetlików dachowych można korzystać praktycznie we wszystkich budowlach komercyjnych lub przemysłowych, a także w użytku prywatnym w domach jednorodzinnych.
Firma Lumiterm charakteryzuje się doświadczeniem, które pozwala na montaż świetlików w dowolnie wybranym dachu. Klient może wybrać spośród kilkuset modeli i zaaranżować oświetlenie do swoich indywidualnych potrzeb. W prosty sposób można spowodować, aby w wyznaczonej przestrzeni było o wiele jaśniej, co z korzyścią wpłynie na zdrowie psychiczne oraz pozwoli ograniczyć wydatki na rachunki za elektryczność w budynku. Szacuje się, że rocznie może być to nawet kilkaset złotych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana