Jak nosić zegarek? Mechanizm działania

Zegarek to uniwersalna ozdoba, którą może nosić każdy niezależnie od wieku, zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Ponadczasowy czasomierz powinien się wyróżniać praktycznymi funkcjami jak na przykład stoper. Poza tym powinien się cechować ciekawym designem. Zastanawiasz się, jak go nosić? Z której strony go trzymać? Dowiesz się tego z naszego artykułu!
Na którym nadgarstku nosić zegarek?
Z reguły zegarek nosi się na lewym nadgarstku. Jest to związane z tym, że większość osób jest praworęcznych i urządzenie mogłoby im przeszkadzać. Nie istnieją jednak zasady, które zabraniałaby noszenia go na prawej ręce. W ofercie producentów można spotkać modele dla osób leworęcznych. Jednak zwykle nosi się go na lewym ze względu na układ. Pokrętło znajdujące się z boku koperty, służące do ustawiania wskazówek znajduje się po prawej stronie. Ponadto pisanie, spożywanie posiłków czy podawanie ręki jest z reguły łatwiejsze bez obciążającego go urządzenia.
Z której strony nosić zegarek?
Niektórzy użytkownicy zegarków noszą je po wewnętrznej stronie nadgarstka. Dzieje się tak ze względów praktycznych. Szczególnie warto pomyśleć nad takim noszeniem przy aktywności fizycznej, co może go ochronić przed uszkodzeniem lub stłuczeniem. W innym przypadku można w łatwy sposób wyeksponować pasek. Może się też ładnie komponować z biżuterią na ręce. Zwykle jednak czasomierz nosi się na zewnętrznej stronie nadgarstka.
Jak jeszcze można nosić zegarek?
Męski zegarek może być przypięty do pasków plecaka. Rozwiązanie to z pewnością spodoba się turystom czy miłośnikom pieszych wycieczek. W ten sposób nadgarstek nie będzie przeciążony. W tym przypadku funkcja termometru pokazuje dokładną temperaturę, na którą zwykle wpływa ciało. Dzięki dużym obwodom możliwe jest zapięcie zegarków na ubraniach na przykład kurtce czy piance nurkowej. Warto w związku z tym przyjrzeć się ofercie producentów zegarków.
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?
Oprócz tarczy równie ważny jest pasek lub bransoleta. Bransolety tworzy się zwykle z:
- tytanu
- złota
- stali szlachetnej
Natomiast paski wykonuje się ze skóry naturalnej lub ekologicznej, a także z tworzywa sztucznego. Złota osłona lub z platyny musi mieć odpowiednią grubość. Sprawdzi się także powłoka wykonana sposobem PVD. Jeśli cenisz sobie luksus, wybierz bransoletę wykonaną ze złota lub platyny. Z kolei klasyczny wygląd zapewnia pasek z impregnowanej skóry cielęcej czy bydlęcej. Z kolei metal będzie dobry na mniej oficjalne spotkania. Na nieformalne okazje sprawdzą się zegarki z silikonowymi lub kauczukowymi paskami.
W przypadku koperty najpopularniejsza jest:
- okrągła
- owalna
- prostokątna
Zegarek sportowy czy klasyczny wyróżnia się większymi i masywniejszymi kopertami. Natomiast tarcza ma wpływ na wygląd urządzenia. Dzięki niej widać funkcje modelu czy dekoracyjne części. Na tarczy znajdują się:
- datownik
- kalendarz
- chronograf – funkcje stopera
- wskaźnik rezerwy naciągu
- suwak logarytmiczny
- wskaźnik faz księżyca
Z czego się składa zegarek? Mechanizmy
Męski lub damski zegarek wyróżnia się mechanizmem:
- mechanicznym – tradycyjny i elegancki
- automatyczny – uniwersalny, nie wymaga nakręcania
- kwarcowy – docenią go osoby, które lubią odporność czy dokładność
- solarny – z baterią słoneczną sprawdzi się dla osób, które dbają o przyrodę i ochronę środowiska
- hybrydowy – funkcjonalny i dokładny polecany dla aktywnych osób
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Hurtownia Popularna S.K.A.
Artykuły gospodarstwa domowego - detal
woj. mazowieckie02-485 Warszawa, Kleszczowa 16
-
Darekradio Wynajem krótkofalówek
Radiokomunikacja - sprzęt, usługi
woj. mazowieckie02-775 Warszawa, Alternatywy 6 lok. UD-2
-
FMCode Tworzenie oprogramowania i aplikacji na androida i iOS – aplikacje mobilne
Technologie mobilne
woj. mazowieckie04-602 Warszawa, I Poprzeczna 8 lok. 8